Цікаві факти про Австралію



 Австралія – найменший і найсухіший материк світу. Її іноді називають материк-навпаки. І справді, багато чого на цьому материку прямо протилежне то, що вважається нормальним для європейців, у тому числі для українців. Коли в Україні зима – в Австралії літо. Коли в Києві 10 година, в Канберрі (столиця Австралійського союзу) – 18 годин. Для українців зрозуміло – чим далі рухаєшся на північ, тип холодніше. Для австралійців – жаркіше.
Навіть на географічних картах Австралії південь – у верхній частині. Не всі дерева Австралії дають тінь. Тварини Австралії вирощують своїх дитинчат у сумках, окермі ссавці відкладаєть яйця, а годують малюків молоком. Материк таємниць і несподіванок. Материк, де «найстрашніший» звір – кролик, а серед птахів – звичайний горобець.
 В Австралії найвищою горою вважається Косцюшко (2228 м). Недавні дослідження встановили, що найвищою горою на континенті є гора Таунсленд. Тільки з поваги до першовідкривача гори Косцюшко Павло Едмунд Стшелецький, влада Австралії прийняла дивовижне рішення: перейменувати гори. Справа закінчилася тим, що Таунсенд перейменували в Косцюшко, а Косцюшко, відповідно, в Таунсенд. Таким чином, і пам'ять першопрохідника вшанували, і найвищу точку континенту не поміняли.
Всі знають про Велику китайську стіну, але не кожен знає про австралійський паркан Дінго довжиною 8500 км. Він був побудований для того, щоб захистити родючу частину Австралії та овечі пасовища від кроликів, вомбатів і дінго.
Найбільш отруйні змії мешкають саме в Австралії (6 видів з 10), в тому числі найнебезпечніша змія у світі — австралійська жорстока змія (отрута від одного укусу якого може вбити 100 чоловік відразу!). 
В Австралії є Снігові гори. Названі вони так тому, що за рік тут випадає набагато більше снігу, ніж у швейцарських Альпах. 
На всьому континенті Австралія немає жодного активного вулкана. 
Найбільшою по довжині живою кораловою структурою в світі є Великий Бар’єрний риф, що знаходиться біля берегів Австралії. Протяжність рифа — 2600 км .
В австралійській пустелі Налларбор знаходиться найдовша в світі пряма дорога, довжина якої становить 146 км. 
Австралія поділена на 6 штатів, причому в одному з них, в Тасманії , найчистіше повітря у світі.
На територію Австралії з міркувань екологічної безпеки забороняється ввозити будь-які продукти, рослини, вироби з дерева, шкіри, хутра, ґрунт на підошвах взуття. Крім того, окремий екологічний контроль проходять люди, які прибули з континентальної Австралії на Тасманію. 
В Австралії мешкає найбільший вид земляних черв'яків на Землі, особини якого досягають 1,2 метра в довжину. 
М'ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичині або баранині: вміст жиру в кенгурятині не перевищує 1-2 відсотків. 
Австралія — це материк з найбільшою кількістю отруйних звірів! До таких належать різні павуки, змії, медузи і навіть один вид восьминога (який досягає всього лише 10-20 см в розмірах). Укус такого восьминога безболісний, але через кілька хвилин настає повний параліч і, як наслідок, смерть. Протиотрути не існує. 
Популяція кенгуру втричі перевершує за чисельністю кількість людей, що проживають в Австралії
Овець в Австралії всього в два рази більше, ніж людей, а кроликів — у шістнадцять разів. 
Від акул в Австралії загинуло за останні 50 років 53 людини, в середньому значить 1.06 людину в рік. 
Папуги літають прямо на вулиці, красиві, але кричать дуже голосно. Харчуються евкаліптовими плодами.
Мюррей — Дарлінг — найдовша ріка на континенті. Води річки Муррей йдуть на зрошення прибережної території і забезпечують необхідною вологою до сорока відсотків усього що збирається на континенті врожаю. 
На Середньому острові архіпелагу Решерш в західній Австралії розташоване озеро Хіллер, примітне водою рожевого кольору. Причина такої аномалії досі не встановлена: передбачалося, що колір воді надають виробляють червоний пігмент водорості, проте вчені, що дослідили проби води з озера, не виявили слідів життєдіяльності таких водоростей. Схоже озеро з кольором води, що коливається від фіолетового до червоного, знаходиться в Сенегалі і називається Ретба. Тут причини забарвлення встановлені точніше: винні в цьому ціанобактерії і велика кількість розчиненої у воді солі.
На вулицях багато евкаліптів. Евкаліпт — це не один вид, а сотні. У них, як правило, жорсткі листя синюватого відтінку, з сильним ефірним смолистим запахом. Листя зазвичай вузькі, але бувають і кругленькі. Плоди евкаліптів різноманітні, іноді цікаві: химерні коробочки, дудочки або глечики.
Австралія знаменита тим, що вже цілих 150 років бореться з величезною чисельністю кроликів на континенті. Їх завезли колоністи і з тих пір на хороших харчах кількість кроликів досягла декількох мільярдів.
Австралія є самим сухим населеним місцем на Землі. Одну третину континенту і країни займає пустеля.

1 комментарий: